Mart 1, 2024

Toz Dolum Makinası Nasıl Çalışır

Merhaba bu yazımızda toz dolum makinamızın nasıl çalıştığı hakkında sizlere biraz bilgi vereceğim. Toz dolum makinalarımız ürünleri titreşimle iterek bir tartı haznesine gönderirler. Bu gönderilen ürünler tartı yardımı ile tartılır ve hassas bir şekilde ürün tartılarak güvenli bir şekilde haznenin içerisine itilirler. İtilen ürünler sadece siz ön kısımdaki sensore şişenizi veya poşetinizi yaklaştığınızda hazne kapağı açılır ve bütün tartılan ürün huni şeklinde olan kısımdan dışarıya çıkartılır. siz bu boşaltma işlemi yapılırken boşaltma kapağı kapanır kapanmaz bir sonraki tartılama işlemi için cihazn hemen harekete geçer ve sizi bir sonraki doluma hazırlar. Siz ürününüzü tartığınız anda ağız kapatma ile uğraşırken cihaz bir sonraki dolum hazırlamış olur ve siz zaman kaybetmessiniz.
Toz dolum makinamız hassas bir dolum yapmaktadır. Bu hassasiyet dolumların hatasız olmasını sağlar. Toz dolumu yaparken ürünler çok ince bir şekilde tartıya itilir. Burada önemli olan ürün itilirken örnek dolum yapılacak ürünün 100 gramlık bir to z dolduğunu farzedersek ozaman bu ürün dolumunu yapan titreşim motoru 90 grama geldiğinde yavaşlar son 5 gram kaldığındada tek tek bir kaç küçük titreme yaparak kalan 5gramlık ürünü yavaş alır ve hataya sebep vermez.
Ayrıca makinemizde ürün tanıma sistemi mevcuttur. Bu özellik toz dolum makinasının sizin ürününüzü tanıması ve ürünün hızlı akanmı yoksa yavaş akanmı bir ürün olduğunu veya ürünün tanelerinin ağırmı hafifmi olduğunu cihazı ilk açtığınıda test eder ve ona göre dolum hızınızı ayarlar. dolum hızını dilerseniz cihazın ayarladığı hızdan daha yavaşda yapabilirsiniz.
Dolum hızını cihazın ayarlaması size daha hassas ve hatasız dolum yapamanıza yardıcı olacaktır. Cihazımız aynı zamanda otomatik olarak tartı modlülünü kalibre ederek her seferinde ortamda oluşan değişikliklere hazırlar ve hataları en aza indirir.
Daha fazla bilgi isterseniz bizleri arayabilirsiniz.